HAZIR BETON KURULUŞLARININ KAREKODLU İRSALİYEDE DİKKAT ETMESİ GEREKEN HUSUSLAR

30.11.2020 tarihinden itibaren Elektronik Beton İzleme Sisteminde (EBİS) Karekod ve Beton İrsaliyesi uygulamasına geçilmiştir.

Uygulama da yaşanması muhtemel sorunlar için;

  • Laboratuvar kuruluşlarının sistemi nasıl kullanacağına ilişkin www.ebistr.com adresinde dokümanlar bölümünde “Karekod İrsaliyesi ile Numune Alma İşlemleri” açıklama metni yer almaktadır.
  • Laboratuvar kuruluşları Mobil EBİS yazılımlarının güncel versiyonunu Android veya Apple marketlerden ücretsiz olarak indirilebilmektedir. Güncel uygulamayı kullanmayan kuruluşlar irsaliye ve mikser etiketlerini okutamayacaklardır.
  • Hazır beton kuruluşlarının mikser etiket talepleri www.ebistr.com internet adresi üzerinden “Mikser Etiket Talebi” butonundan online olarak talep edilebilmektedir. İlk mikser etiketleri üretici tarafından beyan edilen adreslerine ücretsiz olarak kargo ile gönderilecektir.
  • Karekodlu beton İrsaliyelerinin düzenlenmesine ilişkin doküman www.ebistr.com adresinde dokümanlar bölümünde “Karekodlu Beton İrsaliyesi Tanıtım” dökümanında yer almaktadır.
  • Hazır beton kuruluşlarının Karekodlu irsaliyelerini “code.ebistr.com” internet adresinden doğrulatmaları gerekmektedir. İlk kullanımda, hazır beton sevkiyatından önce mutlaka doğrulamanın yapılması, doğrulamanın sağlanamaması halinde mağduriyet yaşanmaması için sevkiyatın yapılmaması gerekmektedir. Aksi takdirde hata uyarısı alan hazır beton kuruluşlarının karekodlu irsaliyeleri sistem tarafından okunmayacak ve beton dökülmesine izin verilmeyecektir.

 

 

Çağrı Merkezi Numarası: 0(850) 644 32 47

(Muhtemel sorunlar için 7/24 hizmet vermektedir.)