KULLANICILARIN MAİL DEĞİŞİKLİĞİ HAKKINDA

KULLANICILARIN MAİL DEĞİŞİKLİĞİ HAKKINDA
 
Yapı Denetim Sisteminde kullanıcı adı ve şifre bilgilerini hatırlamayan kullanıcılar (denetçi, kontrol elemanı ve yardımcı kontrol elemanı) için ilgili telefon numaralarından destek verilmekte olup, kullanıcıların  (denetçi, kontrol elemanı ve yardımcı kontrol elemanı)“şifremi unuttum” bölümünü kullanarak sistemde kayıtlı e-posta adreslerine gelecek link ile sisteme şifresiz giriş yaparak yeni şifrelerini tanımlamaları gerekmektedir.
 
Ancak, Genel Müdürlüğümüze gelen iletilerde bazı kullanıcıların  (denetçi, kontrol elemanı ve yardımcı kontrol elemanı)kayıtlı e-posta adreslerini de aktif olarak kullanmadıkları belirtilmiş olup, e-posta adreslerini değiştirmek isteyen kullanıcılar  (denetçi, kontrol elemanı ve yardımcı kontrol elemanı) konuya ilişkin dilekçe ve eki kimlik fotokopisinin yapidenetim@csb.gov.tr adresli e-posta adresine kişi bilgileri (TC. Kimlik numarası, oda sicil numarası, meslek, denetçi ise meslek alanı vs.) ile birlikte başvuru yapılması gerekmektedir.
 
 Değiştirilmesi talep edilen epostaların  Yapı Denetim Kuruluşlarına ait olmaması gerekmekte olup mail adresleri şahsa ait olmalıdır.
 
Ayrıca, Yapı Denetim Sistemi üzerinde kullanıcı hesabı bulunmayan 2008 yılı öncesinde belge almış olan denetçilere ve bu tarihten önce sistem kayıt olmuş kontrol elemanlarına ilişkin kullanıcı hesapları ilgili Çevre ve Şehircilik İl Müdürlükleri tarafından oluşturulmaktadır.
 
Firmalara ilişkin e-posta değişikliği resmi yazı ile yapılmaktadır.
 
İlgililere duyurulur.