KONTÖR ÜCRETLERİNİN KREDİ KARTI İLE ÖDENEBİLECEĞİ HAKKINDA DUYURU

 

Ulusal yapı Denetim Sistemi Uygulama yazılımı üzerinden, yapı denetim kuruluşlarınca gerçekleştirilen işlemler için alınan kontör ödemelerinin, günümüz teknolojisi de göz önüne alınarak kamu hizmetlerinde bürokrasinin azaltılması ve işlemlerin kolaylaştırılması ilkesi doğrultusunda internet bankacılığı üzerinden Sanal Pos Hizmetiyle (Kredi kartıyla internet üzerinden ödeme sistemi) gerçekleştirilebilmesi amacıyla uygulama yazılımı üzerinde güncelleme yapılmıştır.
 
Uygulama Yazılımı üzerinden;
Firma İşlemleri -> Kontör Tarihçesi (Ekran Kodu: UFDYLKT) -> Kontör Yükle işlem adımlarını takip ederek açılacak yeni pencerede kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi girerek yeniden oturum açınız.
 
Oturum açtığınız kontör yükleme uygulaması üzerinden yüklemek istediğiniz kontör miktarını ve kredi kartı bilgilerinizi girerek ödeme işlemini tamamlayınız.
 
Kontör uygulaması doğrudan banka pos uygulamasını kullandığından uygulama üzerinden kredi kartı bilgileriniz asla kayıt altına alınmamaktadır.
 
Kontör bedellerinin yatırılması işlemleri; daha önce olduğu gibi Banka Şubelerine elden ödenmesi şeklinde de yapılabilmekle birlikte, ileride ilan edilecek bir tarihten itibaren ödemeler sadece İnternet Bankacılığı üzerinden yapılacaktır. Önemle duyurulur….